راهنمای خرید کابینت آشپزخانه- جدیدترین دکوراسیون های 2022


خرید کابینت اشپزخانه

استفاده از کابینت‌ آشپزخانه به ‌عنوان اصلی‌ترین تجهیزات در آشپزخانه هستند که از زمان‌های گذشته رواج داشته به صوری که می‌توانید تاریخچه آن‌ها را از سالیان پیش در زندگی بشر ببینید. فضاهای گنجه مانند در زمان‌های متفاوت به خصوص در قدیم به ‌عنوان قسمتی برای نگهداری وسایل در آشپزخانه وجود داشته است.

خرید کابینت آشپزخانه این گنجه‌ها از چوب ساخته ‌شده‌اند و طراحی آن‌ها بسیار متفاوت و زیبا بوده ‌است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با راهنمای خرید کابینت آشپزخانه، مناسب‌ترین گزینه را برای خانه خود انتخاب کنید.

از آغاز قرن بیستم از اروپا نصب و استفاده از کابینت‌های مختلف در آشپزخانه رواج پیدا کرد و تا امروز که در سرتاسر دنیا نصب کابینت‌های آشپزخانه به جزء لاینفک آن‌ها تبدیل شده است.

کابینت‌ آشپزخانه که درگذشته ساخته می‌شدند معمولاً از جنس چوب و فلز بودند اما امروزه با پیشرفت فنّاوری و ساخت متریال های جدید نمونه‌های متنوع‌تری از کابینت آشپزخانه تولید و ساخته ‌شده‌اند.

 

پادکست : خلاصه ای مقاله کابینت آشپزخانه شیک

 

ضرورت کابینت آشپزخانه

به ‌طورکلی دکوراسیون داخلی باید به ‌گونه‌ای باشد که طراحی فضاها بر اساس میزان مساحت و کاربری داخلی محیط در نظر گرفته شود. همچنین تمامی فضاها باید نیازهای صاحب ‌خانه را برطرف کند. طراحی کابینت آشپزخانه از مهم‌ترین جنبه‌های دکوراسیون داخلی است. می‌توان بیان کرد بیشتر زیبایی دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما به طراحی کابینت آشپزخانه مربوط می‌شود، به ‌طوری ‌که وجود کابینت آشپزخانه و تجهیزات مختلف نیاز به هماهنگی متناسبی با سایر قسمت‌های طراحی ‌شده در خانه را داشته باشند.

طراحی و در نهایت خرید کابینت آشپزخانه باید با توجه به نیاز و فضای موجود صورت گیرد. طراحی آشپزخانه تنها به معنای دکوراسیون و چیدمان وسایل در آن نیست. بلکه باید روح سرزندگی و خلاقیت در آن مکان به وجود آید. می‌توان از روش طراحی‌هایی به سبک کلاسیک و مدرن برای ایجاد فضایی تازه استفاده کرد. درنتیجه نقش کابینت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه حائز اهمیت است.

 

معمولاً در دکورراسیون آشپزخانه کابینت‌ها بیشترین نقش را ایفا می‌کنند. به ‌طوری ‌که از آن‌ها برای نگهداری ظروف و لوازم آشپزی استفاده می‌شود. همچنین با توجه به فضایی که برای طراحی آشپزخانه و کابینت‌ها دارید، می‌توانید از کابینت‌های چند طبقه یا کابینت‌های هوایی و زمینی استفاده کنید؛ که این کار سبب تنوع و ریتم در طراحی و چیدمان کابینت‌ها در آشپزخانه می‌شود.

ضرورت کابینت آشپزخانه

بهترین کابینت‌ آشپزخانه

زیباترین کابینت آشپزخانه دنیا که توسط ذهن خلاق طراحان طراحی می‌شوند اکثراً از مدل‌های کابینت چوبی هستند. کابینت‌های چوبی هم در سبک کلاسیک و هم در سبک مدرن طرح و بافت‌های بسیار زیبایی دارند. این‌گونه کابینت‌ها از چوب طبیعی همراه با بافت‌ها و گره‌های ساده و پیچیده خود چوب تهیه می‌شوند و فضای شگفت ‌انگیزی را نه‌ تنها در محیط آشپزخانه بلکه در تمامی  فضای خانه به وجود می‌آورند.

واضح است که هیچ دو درختی شبیه به هم نیست درنتیجه هر برشی که می‌خورد بافت و طرح متفاوتی ایجاد می‌کند. این تفاوت دربرش‌ها حفظ می‌شود تا یک ‌شکل بخصوص را در هنگام قرارگیری قطعات در کنار یکدیگر به وجود بیاورند. مواد جانبی و رنگ‌هایی که در پروسه‌های بعدی اضافه می‌شوند حتی این زیبایی را بیشتر نمایان می‌کند و در کنار آن کابینت چوبی را هم بالا می‌برند. فراموش نکنیم که با داشتن کابینت چوبی، زندگی در فضای ما ماندگار است چراکه چوب همیشه زنده است.

بهترین کابینت آشپزخانه

بهترین کابینت آشپزخانه

 

مقاله پیشنهادی :آشنایی با مزایای اکولوژیکی بام سبز

مقاله پیشنهادی :چه رنگی برای رنگ کابینت آشپزخانه مناسب است؟

مقاله پیشنهادی:قیمت روف گاردن در سنندج و ایران چقدر است؟

مقاله پیشنهادی :قیمت کناف ایران برای سال 1400

 

راهنمای خرید کابینت آشپزخانه

یکی دیگر از مواردی که باید هنگام خرید کابینت آشپزخانه به آن توجه ویژه‌ای داشت، انتخاب رنگ آن‌ها است. اغلب افراد در هنگام انتخاب مدل و رنگ کابینت‌ آشپزخانه بارها این سؤال در ذهنشان نقش بسته است که مناسب‌ترین رنگ برای کابینت‌ آشپزخانه چیست؟ در ادامه این مطلب با پرطرفدارترین رنگ‌های مناسب برای کابینت‌های آشپزخانه‌ها با دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن آشنا خواهید شد.

راهنمای خرید کابینت آشپزخانه

کابینت آبی

اگر آشپزخانه منزل شما گرم و پرنور است کابینت‌ها بارنگ آبی می‌توانند انتخاب ایده آل و مناسبی برای فضای آشپزخانه باشند زیرا کابینت‌های آبی نور را جذب می‌کنند و علاوه بر این رنگ آبی برای کابینت‌ها با سبک کلاسیک می‌تواند ایده مناسبی باشد.

کابینت آشپزخانه

 

کابینت قرمز

اگر شما خواهان فضایی گرم و پرانرژی در آشپزخانه منزل خود هستید بهتر است کابینت‌هایی بارنگ قرمز را برای فضای آشپزخانه‌تان انتخاب کنید. کابینت‌های قرمز برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب‌تر هستند و اگر آشپزخانه منزل شما کوچک است بهتر است از رنگ قرمز برای کابینت‌های آن استفاده نکنید، زیرا فضای آشپزخانه خسته ‌کننده و دلگیر به نظر می‌رسد. کابینت‌ها با ترکیب رنگ قرمز و سفید نیز می‌توانند برای آشپزخانه‌های مدرن انتخاب ایده‌آل و مناسبی باشند.

کابینت قرمز

کابینت زرد

برای آشپزخانه‌ها با نور کم کابینت‌های زرد می‌تواند بهترین انتخاب باشد، زیرا رنگ زرد نور را منعکس می‌کند و می‌تواند باعث روشنایی در فضای آشپزخانه شود و علاوه بر این رنگ زرد می‌تواند گرمای خاصی را به دکوراسیون آشپزخانه ببخشد.

کابینت زرد

کابینت سیاه

یکی از مناسب‌ترین انواع رنگ‌ها برای کابینت‌های آشپزخانه مدرن رنگ سیاه است. این رنگ زیبا فضای آشپزخانه را مدرن و به ‌روزتر نشان می‌دهد. اگر شما تمایل دارید که از کابینت‌های سیاه در آشپزخانه منزل خود استفاده کنید بهتر است رنگ سایر وسایل آشپزخانه را از بین رنگ‌های روشن انتخاب کنید تا تعادل نسبی در فضای آشپزخانه‌تان برقرار شود

کابینت سیاه

کابینت سفید

کابیت سفید ظاهری مدرن و تمیز به آشپزخانه می‌دهد و علاوه بر این، کابینت‌ها بارنگی سفید باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه می‌شوند بنابراین بهتر است از این کابینت‌ها بارنگی سفید در آشپزخانه‌ها با متراژ کوچک استفاده شود. کابینت‌ها بارنگی سفید نور را منعکس می‌کنند و باعث می‌شوند تا فضای آشپزخانه نورانی و گرم‌تر به نظر برسد. کابینت‌های سفید رنگ از گزینه هایی هستند که طرفدار بیشتری در هنگام خرید کابینت آشپزخانه دارند.

کابینت سفید

کابینت قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای یکی دیگر از انواع رنگ‌های پرطرفدار و محبوب برای کابینت‌های آشپزخانه است. رنگ قهوه‌ای فضایی متفاوت و شیک را در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد می‌کند و علاوه بر این شما می‌توانید با قرار دادن گیاهان و گلدان‌های زیبا و طبیعی روی کابینت‌های قهوه‌ای آشپزخانه دکوراسیون طبیعی را در فضای آشپزخانه ایجاد کنید. بهتر است در انتخاب رنگ قهوه‌ای برای کابینت‌های آشپزخانه تعادل را نگه‌دارید و از رنگ قهوه‌ای تیره و یا روشن برای کابینت‌های آشپزخانه استفاده نکنید.

کابینت قهوه‌ای

کابینت نارنجی

رنگ نارنجی به محیط آشپزخانه انرژی و نشاط خاصی می‌بخشد. توجه داشته باشید که اگر شما تمایل دارید از رنگ نارنجی برای کابینت‌های آشپزخانه استفاده کنید باید از قرار دادن وسایل اضافی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌تان خودداری کنید زیرا خود این رنگ باعث شلوغ‌تر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه می‌شود.

کابینت نارنجی

کابینت بنفش

رنگ بنفش از انواع رنگ‌های اشرافی است و اگر شما تمایل دارید از این رنگ زیبا به‌عنوان رنگ کابینت‌های آشپزخانه استفاده کنید بهتر است المان‌هایی از رنگ بنفش را در نقاط مختلف آشپزخانه به کار ببرید تا دکوراسیون داخلی آشپزخانه هماهنگ و مدرن‌تر به نظر برسد.

کابینت بنفش

کابینت طوسی

رنگ طوسی مانند رنگ سفید از انواع رنگ‌های خنثی است و اگر شما تمایل دارید هنگام خرید کابینت آشپزخانه، رنگ طوسی را انتخاب کنید؛ بهتر است از ترکیب رنگ طوسی با انواع رنگ‌های زرد و سفید و بنفش و نارنجی استفاده نمایید.

برای انتخاب رنگ مناسب کابینت‌های آشپزخانه، علاوه بر توجه به عنصر زیبایی و جذابیت آن باید رنگ انتخاب شما به مُد سال هم نزدیک بوده و به‌گونه‌ای باشد که بعد از اینکه از مد افتاد، احساس دل ‌زدگی ایجاد نکند و تکراری نشود، از این ‌رو با توجه به نکات گفته ‌شده انتخاب کابینت‌هایی با رنگ مناسب دغدغه بسیاری از افراد در هنگام خرید کابینت آشپزخانه است. اما به ‌طورکلی باید این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ کابینت‌ها باید با محیط اطرافش هماهنگی داشته و ایجاد ترکیب رنگی مناسبی نماید، در ادامه تصاویری از انواع کابینت‌های آشپزخانه با چیدمان زیبا و ترکیب رنگی جذاب و مناسب را ملاحظه می‌کنید.

 

مقاله پیشنهادی:معرفی ویژگی‌های بهترین کمد دیواری و تاثیر آن بر دکوراسیون داخلی

مقاله پیشنهادی :بررسی انواع کمد دیواری برای انتخاب بهتر در سال1401

مقاله پیشنهادی:5 تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی، کدام یک بهتر است؟

مقاله پیشنهادی:اهمیت پارتیشن ‌بندی در دکوراسیون داخلی

 

 

کابینت طوسی

انواع چوب کابینت

انتخاب نوع چوب استفاده شده برای ساخت کابینت هنگام خرید کابینت آشپزخانه بسیار مهم است. با توجه به مشخصات ظاهری گونه‌های مختلف چوب می‌توان آن‌ها را از لحاظ رنگ به دو دسته کلی زیر تقسیم کرد:

چوب‌های ساده: این دسته از چوب‌ها دارای رنگ و ساختمان یکنواختی هستند، مانند چوب‌های گلابی، صنوبر، انجیلی و غیر آن‌ها.

چوب‌های منقش: این دسته از چوب‌ها دارای نقش ورگه‌های متنوع هستند، مانند چوب گردو، راش، بلوط و غیر آن‌ها. نقوش چوب، بسته به نوع برش چوب، صورت‌های مختلف دارند.

انواع چوب کابینت

انواع چوب کابینت

راهنمای خرید کابینت آشپزخانه- انتخاب گونه‌های چوب

کابینت با چوب بلوط

چوبی نیمه سنگین و نیمه سخت و درشت ‌بافت است. فشرده و محکم است و نماد قدرت و استقامت است و از گذشته‌ خیلی دور یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی در اروپای شرقی محسوب می‌شده است.

راهنمای خرید کابینت آشپزخانه- انتخاب گونه‌های چوب

کابینت با چوب راش

Fergus orientalis  نام علمی چوب راش است که راش در جنگل‌های ایران موجود است. راش درختی است سایه ‌پسند و از این ‌رو دارای شاخ و برگ فراوان است.

از خواص ظاهری چوب راش، درون نامشخص و به رنگ کرم مایل به قرمز است. دوایر سالیانه فشرده و درنتیجه در مقاطع طولی، دارای خطوط کم ‌و بیش مشخص ناشی از آن است. از بارزترین خصوصیات آن می‌توان به پره‌های چوبی در مقاطع طولی اشاره‌ کرده که در مقطع شعاعی به پرمگس و در مقطع مماسی به دوک معروف‌اند و این پره‌ها به‌ صورت لکه‌های قرمز دیده می‌شود. چه ‌بسا گاهی این پرمگس‌های زیبا عیب محسوب می‌شوند، زیرا به عقیده نجاران این بخش‌های چوب پس از رنگ ‌کاری سیاه می‌شوند. گونه راش چوبی نیمه سنگین و دارای بافتی همگن و تقریباً مقاوم در برابر حشرات و قارچ‌ها است.

به دلیل بافت همگن و درجه سختی مناسب، این چوب بیشترین تقاضا را برای خرید به‌ منظور تهیه مبل در بازار دارد. همچنین به دلیل قابلیت آغشتگی با انواع محلول‌های حفاظتی، بیشترین گونه مصرفی در کارخانه‌های اشباع است. البته اخیراً گونه‌های خارجی راش از طریق آذربایجان وارد ایران شده است که بنا به ادعای مبل‌سازان و فروشندگان چوب کیفیت چوب راش ایرانی را ندارد ولی به دلیل ابعاد و رطوبت مناسب تخته‌ها میزان ضایعات کم‌تری، در امر فرآیند تولید دارد.

چوب راش برای ساختن در و پنجره، تراورس راه‌آهن، میز و صندلی، مبل، صندوق و غیره به کار می‌رود و مصرف آن بیش از دیگر چوب‌ها است. از سلولز آن پارچه‌های ابریشمی لطیف و خوب تهیه می‌شود. زغال و هیزم آن نیز مرغوب است

کابینت با چوب راش

کابینت با چوب افرا

درخت افرا در نواحی جنگلی و در خاک‌های اسیدی می‌روید و به ‌خصوص در جنگل‌های شمال ایران فراوان و گونه‌هایی از آن‌ها در باغ‌ها و پارک‌ها برای زینت کاشته می‌شوند. افرا دارای گونه‌های مختلفی در ایران است. از جمله می‌توان افرا اپلت، افرا شیردار و کیکم را نام برد. بزرگ‌ترین و فراوان‌ترین افرای ایران، اپلت بانام علمی Insigne Bosso  و نام انگلیسی Maple است.

افرا چوب درون نامشخص دارد و رنگ چوب آن سفید مایل به کرم با درخشندگی کم ‌و بیش صدفی است. دوایر سالیانه به دلیل فشردگی چوب تابستانه در مقطع عرضی، کاملاً مشخص و در مقطع مماسی، نقوش مواج و در مقطع عرضی، نقوش رگه‌ای مانند ایجاد کرده است که پره‌های چوبی ظریف و قهوه‌ای‌رنگ و براق در دو مقطع مختلف طولی به‌صورت لکه‌ها و دوک‌ها نمایان است.

چوب افرا، چوبی است سخت، سنگین، راست تار، خوش کار، سبک و شکننده و قابل تورق و مناسب برای صنایع کف‌پوش و روکش سازی، ساخت تخته چند لایه، قالب کفش، ساخت لوازم مهندسی، پوشش سطوح بزرگ، دیوارها و رویه میزها و تخته خرده چوب، قابلیت کنده‌کاری و ظریف‌کاری، مجسمه‌سازی، مبلمان و خراطی.

کابینت با چوب افرا

کابینت با چوب گردو

درخت گردو بسیار بلند و ارتفاع آن بین 10 تا 40 متر است. چوب سخت گردو از بهترین و معروف‌ترین چوب‌ها است. این‌گونه چوبی دارای ارزش بسیار زیادی است و چوب آن ریز بافت و صیقل پذیر همگن و رنگ‌پذیری و قابلیت کنده‌کاری خوب، به رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای تیره  بارگه‌های سیاه است و دارای نقوش زیبا و نسبتاً بادوام است. انتخاب این نوع چوب هنگان خرید کابینت آشپزخانه طرفداران بسیاری دارد.

این چوب نیمه سنگین و نیمه سخت و مقاومت‌های مکانیکی آن مطلوب است موارد مصرف چوب گردو، با توجه به ارزش آن، برای تهیه روکش (به‌ منظور بهره‌وری بیش‌تر) مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم‌چنین در کارهای تزیینی و ساخت مبلمان‌های باارزش ماسیو و ادوات موسیقی کاربرد دارد.

کابینت با چوب گردو

محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت آشپزخانه از مهم‌ترین و حتی اولین سؤالاتی است که هنگام خرید کابینت آشپزخانه مورد توجه قرار می‌گیرد. مبنای ارزش ‌گذاری و قیمت کابینت آشپزخانه تردیدهایی را به وجود آورده و بسیاری از مشتری‌ها نمی‌دانند قیمت واقعی کابینت آشپزخانه چگونه محاسبه می‌شود. قیمت کابینت بالا و پایین دارد.

برخی از کابینت سازان، اندکی قیمت را معقولانه در نظر می‌گیرند اما اگر قیمت هر متر کابینت را ندانید گاهی باقیمت‌های غیر منصفانه نیز روبرو می‌شوید.

عوامل زیادی در تعیین قیمت کابینت آشپزخانه نقش دارند. حتی کوچک‌ترین جزئیات موجب افزایش قیمت هر متر کابینت می‌شوند. با راهنمایی‌هایی که در این مطلب آمده می‌توانید با آگاهی دکوراسیون آشپزخانه را تغییر داده و طرح کابینت آشپزخانه دلخواه خود را باقیمت ایده آل سفارش دهید.

 

محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه

مقاله پیشنهادی:با مهترین قسمت های آشپزخانه تا چیدمان آن در 3 دقیقه

مقاله پیشنهادی:معرفی ویژگی روف گاردن باکیفیت- اجرا توسط تیم دارسان + قیمت 1401

نکات حائز اهمیت هنگام خرید کابینت آشپزخانه

می‌توان گفت پس از چوب طبیعی،mdf  مناسب‌ترین متریال برای ساخت کابینت به شمار می‌آید.

در انتخاب جنس کابینت باید به مواردی مانند میزان مقاومت و استقامت در برابر مواد شوینده، حرارت و نفوذ آب، ضد ضربه و خش توجه شود.

نکته مهم دیگر در انتخاب کابینت آشپزخانه که باید مورد توجه قرار گیرد، درب‌های کابینت است. نحوه بازو بسته شدن درب کابینت و مدل دستگیره آن اهمیت بالایی دارد.

نکات حائز اهمیت هنگام خرید کابینت آشپزخانه

خرید انواع کابینت در سنندج

اگر می‌خواهید دکوراسوین و طراحی آشپزخانه خود را نوسازی کنید و از طرح‌های مدرن برای ساخت کابینت آشپزخانه استفاده کنید ما به شما شرکت طراحی داخلی و دکوراسیون دارسان را معرفی می‌کنیم. دارسان با برخورداری از تیمی خلاق و پر انرژی آماده ارائه انواع کابینت در جنس‌های مختلف با قیمت‌هایی مقرون به صرفه است. با مراجعه به درگاه اینترنتی https://daarsun.com/ با مشاهده نمونه کارها و مقایسه آن‌ها با کارشناسان و مشاوران دارسان به طور مستقیم در ارتباط باشید.

بهترین کابینت آشپزخانه

سایر خدمات تیم دارسان

اجرای روف گاردن

اجرای کابینت آشپزخانه

اجرای کفپوش

اجرای کناف

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما