انواع کابینت آشپزخانه برای خرید و بهترین قیمت در 1401

کابینت آشپزخانه

کابینت‌های آشپزخانه محصولات و ابزارهای جدیدی در سال‌های اخیر نیستند، بلکه از زمانیکه که انسان پی به مرتب بودن و استفاده از ظروف برای خوردن و آشامیدن کرد، از کابینت آشپزخانه نیز استفاده نموده است. البته کابینت‌های امروزی خیلی با اولین کابینت‌های ساخته دست بشر فاصله دارند و فقط می‌توان گفت که در هدف و اسم مشترک هستند.

 

ویدیو : کابینت آشپزخانه

 

 

امروزه وارد هر خانه‌ای که شوید، به سمت آشپزخانه که بروید به طور قطع حداقل یک عدد کابینت را در آن مشاهده خواهید کرد. چه خانه‌های کوچک، چه بزرگ و هر مکان دیگری که دارای آشپزخانه باشد مانند رستوران‌ها یا آشپزخانه های کوچک که در مطب پزشکان یا شرکت و ادارات مختلف وجود دارند باز بدون کابینت نخواهند بود و عملاً می‌توان گفت که بدون کابینت به آشپزخانه تبدیل نخواهند شد.

کابینتآشپزخانه در سایت daarsun.com

کابینت آشپزخانه در daarsun.com

کابینت آشپزخانه همانند ستون برای یک ساختمان است و می‌توان گفت که بدون آن همه چیز به هم خواهد ریخت و کار مفیدی به انجام نخواهد رسید. اغلب و شاید بهتر است بگوییم تمام خانم‌ها با ورود به خانه‌ای جدید اولین قسمتی را که در نظر می‌گیرند آشپزخانه و برانداز کابینت‌های آن است. زیرا همانند یک جعبه جادویی به کمک آنها آمده و در طول تمام روز و کارهای خود با آنها سر و کار دارند.

 

 

پادکست : خلاصه ای از مطالب کابینت آشپزخانه

 

 

امروزه تنوع در طراحی و ساخت کابینت‌ها آنچنان بالاست که می‌توان گفت نامحدود است. گاهاً کابینت‌های یک آشپزخانه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با مشاهده آنها به راحتی می‌توانید تمامی محتویات و دل و روده آنها را ببینید و گاهاً نیز با ورود به برخی از آشپزخانه‌ها عملا ً هیچ چیزی به جز درب و در نهایت یک سینک و شیر آب چیزی نخواهید دید زیرا همه چیز در دل کابینت‌ها قایم شده‌اند.

در ادامه این مطلب با ما بمانید تا با انواع کابینت‌های آشپزخانه و راهنمای خرید کابینت آشپزخانه آشنا شوید.

کابینت آشپزخانه چیست و باید چگونه باشد؟

کابینت‌های آشپزخانه به تنهایی و به آسانی می‌توانند سبک، چیدمان و حس و حال آشپزخانه شما را تغییر دهند. همانطور که همه شما کابینت‌های مختلفی را در آشپزخانه‌های متفاوتی از آشپزخانه خانه خود تا اطرافیان و حتی رستوران‌ها دیده‌اید، همه آنها متشکل از جعبه‌هایی هستند که از چهارچوبی درب دار ساخته شده و به اشکال مختلف طراحی شده‌اند و برای مقاصد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی کابینت آشپزخانه

ویژگی های کابینت آشپزخانه در daarsun.com

کابینت آشپزخانه شما باید به گونه‌ای طراحی شوند که بیشترین سازگاری را با آشپزخانه، سلیقه و حتی نیازهای شما داشته باشند. از آنجا که کابینت‌ها بیشترین فضای ممکن در آشپزخانه را به نسبت تمامی تجهیزات و وسایل دیگر اشغال می‌کنند، دارای اهمیت بسیار بالایی هستند.

کابینت‌های آشپزخانه شما باید ویژگی‌های مشخصی داشته باشد تا بتوانند بیشترین دسترسی و کارایی را در اختیار شما قرار دهند. از آنجا که کابینت‌های آشپزخانه فضاهای ذخیره ساز در آشپزخانه شما هستند، انتخاب، طراحی و اجرای آنها بسیار مهم‌تر از تعداد و وسعت آنهاست. از جمله ویژگی کابینت آشپزخانه مناسب عبارتند از:

 • در مرحله اول کابینت‌های شما باید به گونه‌ای طراحی شوند که بیشترین کارایی را از یک محیط به شما دهند. یعنی از کم‌ترین فضا بیشترین بهره را ببرید.
 • کابینت‌های شما باید دارای تنوع در ساختار باشند. به این معنا که تمامی کابینت‌ها متشکل از قفسه‌های یک دست و یک اندازه و یا متشکل از کشو نباشند. به این ترتیب میزان دسترسی و استفاده از انها کاهش خواهد یافت. طراحی کابینت‌های آشپزخانه باید انعطاف پذیر و ترکیبی باشند تا به راحتی بتوانید برای وسایل بزرگ و کوچک آشپزخانه از آنها استفاده کنید.
 • استفاده از سیستم‌های اتصال بی سر و صدا، نوع قطعات و اتصال‌های کابینت شما باید به گونه‌ای باشند که در صورت خوابیدن سایر اعضای خانواده همه با صدای باز شدن درب کابینت آشپزخانه از خواب بیدار نشوند.
جنس کابینت آشپزخانه

جنس کابینت آشپزخانه در daarsun.com

.

انواع کابینت

کابینت‌ها دارای انواع مختلفی هستند و برای دسته بندی آنها باید از ویژگی‌های ساختاری آنها کمک گرفت. انتخاب میان هزاران مدل مختلف برای خریداران و صاحبان خانه‌ها بسیار دشوار است. به همین دلیل می‌خواهیم شما را با انواع کابینت و ویژگی‌های آنها آشنا کنیم.

در دسته بندی کابینت آشپزخانه می‌توان به،

 • دسته بندی کابینت آشپزخانه بر اساس جنس آنها
 • دسته بندی کابینت آشپزخانه بر اساس محل قرار گیری و
 • دسته بندی کابینت آشپزخانه بر اساس نحوه باز و بسته شدن (درب آنها) اشاره کرد.
انواع کابینت آشپزخانه

انواع کابینت های آشپزخانه-daarsun.com

انواع کابینت (جنس کابینت)

کابینت‌ها دارای ساختار و انواع گوناگونی هستند که در ظاهر آنها نیز تأثیر گذار است. با مشاهده نوع کابینت به راحتی می‌توانید به نوع جنس و متریال تشکیل دهنده آن پی ببرید. انواع کابینت از نظر جنس تشکیل دهنده آنها به وارد زیر تقسیم می‌شوند:

 • کابینت‌های چوبی
 • کابینت‌های فلزی
 • کابیت‌های ترکیبی
 • کابینت‌های روکش پوب
 • کابینت‌های‌های گلاس
 • کابینت‌های ام دی اف

کابینت‌های چوبی از زیباترین و پر طرفدارترین کابینت‌های آشپزخانه هستند. اما در مقابل از گران قیمت‌ترین کابینت‌ها نیز محسوب می‌شوند که به مراقبت و نگهداری بیشتری نیز نیاز دارند. کابینت آشپزخانه چوبی نیز براساس نوع چوب مور استفاده برای ساخت کابینت‌ها متفاوت است.

برای مثال چوب استفاده شده می‌تواند گردو، افرا و یا هر نوع دیگری باشد که در این قسمت نیز کیفیت و قیمت آنها با هم متفاوت خواهد بود. کابینت‌های چوبی دارای ظاهر زیباتری در داخل خانه هستند که با وجود ساختار چوبی نمادی از طبیعت است و حس و حال بهتری را در خانه ایجاد می‌کند. کابینت‌های چوبی قابل شستشو نیستند و در محیط‌های مرطوب و نمناک قابل استفاده نیستند زیرا با جذب آب می‌ماسند و ترک برمی‌دارند.

کابینت چوبی

کابینت های چوبی در daarsun.com

کابینت‌های فلزی آشپزخانه به طور معمول در آشپزخانه‌های حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. فلز این دسته از کابینت‌ها از نوع استیل زد زنگ بوده و در اغلب خانه‌های مسکونی نیز اجرا می‌شوند. کابینت‌های فلزی دارای هزینه خرید و نصب کم‌تری به نسبت کابینت‌های دیگر هستند. این کابینت‌ها وزن بسیار پایینی دارند و در مقابل ضربه و رطوبت نیز بسیار مقاوم هستند.

همچنین کابینت‌های فلزی آشپزخانه قابل شستشو هستند و به راحتی می‌توانید آنها را موقع خانه تکانی بشویید. یکی دیگی از مزیت‌های کابینت‌های فلزی ظاهر زیبا و درخشنده آنهاست که جلوه زیبایی به آشپزخانه شما می‌بخشد.

کابینت‌های ترکیبی برای آن دسته از افرادی مناسب است که دوستدار کابینت‌های چوبی هستند اما توان هزینه و خرید این دسته از کابینت‌ها را ندارند. کابینت‌های ترکیبی از بدنه فلزی و درب‌های چوبی ساخت شده است. گاهاً می‌توان طبق سلیقه خود جنس درب آنها را نیز تغییر داد. این دسته از کابینت‌ها به نسبت کابینت‌های چوبی ارزانتر اما از کابینت‌های فلزی گران قیمت‌تر هستند.

کابینت ترکیبی

کابینت ترکیبی در daarsun.com

کابینت‌های روکش چوب در اصل از چوب ساخته نشده‌اند اما دارای ظاهر چوبی هستند. در این دسته از کابینت‌ها، از متریال‌هایی غیر از چوب مانند ورق‌های ام دی اف به کار رفته و لایه رویی آنها به وسیله روکش‌های مخصوص چوبی پوشیده شده است. در این مدل نیز برای طرفداران و افرادی که دوست دارند کابینت آشپزخانه چوبی داشته باشند بسیار زیبا و مقرون به صرفه خواهد بود.

کابینت‌های های گلاس نیز در واقع کابینت‌هایی با ساختار نیمه ام دی اف هستند. به این گونه که چهار چوب آنها از ام دی اف ساخته شده و درب‌های آن نیز از صفحات ام دی افی هستند که با روکش های گلاس یا پلکسی پوشانده شده است. این نوع کابینت‌ها دارای درخشندگی بالایی به نسبت کابینت‌های چوبی و ام دی اف دارند و بسایر مقاوم و ضد خش هستند.

کابینت‌های ‌های گلاس نیز باید از مجاورت رطوبت و آب به دور نگهداشته شوند زیرا سبب ایجاد ترک و پوسته پوسته شدن آنها می‌شود. در مقابل تمیز کردن این کابینت‌ها بسیار آسان و فقط با یک پارچه نمدار می‌توانید به راحتی انواع لکه‌ها را از روی آن پاک کنید.

کابینت هایگلاس

کابینت های-گلاس در daarsun.com

کابینت‌های ام دی اف در مقایسه با انواع کابینت‌های ذکر شده، از رایج‌ترین کابینت‌ها در میان خانواده‌های ایرانی محسوب می‌شود. این کابینت‌ها در اصل صفحاتی فشرده از جنس خرده چوب هستند که با روکش مخصوص به نام ام دی اف پوشانده شده‌اند. این کابینت‌ها نیز در مقابل رطوبت و آب آسیب پذیرند. کابینت‌های ام دی اف در مقایسه با کارایی، قیمت و زیبایی بسیار مقرون به صرفه و بالاتر از سایر کابینت‌های دیگر هستند.

انواع کابینت (محل قرارگیری)

جایگاه کابینت‌های شما در آشپزخانه می‌تواند در نوع آنها نیز تأثیر گذار باشد. در این دسته بندی کابینت‌ها به سه نوع:

 • کابینت‌های دیواری
 • کابینت‌های زمینی
 • کابینت‌های ایستاده و بلند تقسیم می‌شوند.
محل قرارگیری کابینت در آشپزخانه

daarsun.com

کابینت‌های آشپزخانه به صورت دیواری معمولاً از عرض کم‌تری به نسبت سایر کابینت‌های دیگر برخوردارند و به وسیله پیچ و مهره‌های محکم به روش‌های ایمن روی دیوار نصب می‌شوند. در مقابل کابینت‌های زمینی معمولاً دارای ساختار پهن‌تری به نسبت انواع دیواری دارند و از آنها به عنوان پیشکار و میز کار در آشپرخانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در این نوع کابینت‌ها نیز برای افزایش امنیت وسایل درون آن می‌توان به دلخواه آنها را در جای خود به دیوار محکم وصل کرد. در کابینت‌های آشپزخانه به صورت ایستاده نیز تلفیقی از این دو ساخته می‌شود و ارتفاع آن به دلخواه می‌تواند بلند یا کوتاه باشد که دارای طبقات بیشتری است و اغلب برای وسایل دکوری و تزیینی درون آشپزخانه‌ها از آنها استفاده می‌گردد.

 

تبلیغات : قیمت اجرای کمد دیواری با بهترین تیم و مناسب ترین قیمت 

 

انوع کابینت آشپزخانه (ساختار و نوع درب)

کابینت‌های آشپزخانه علاوه بر طرح از نظر ساختاری نیز دارای انواع مختلفی هستند. شما می‌توانید برای افزایش کاربرد و قابلیت‌های کابینت آشپزخانه خود ترکیبی از طرح‌های مختلف را اجرا کنید برای مثال قسمتی از کابینت‌ها را به قفسه‌ها اختصاص دهید و قسمتی را نیز به صورت کشویی بسازید.

علاوه بر نحوه ساختار آنها درب کابینت‌ها نیز می‌توانند در ساختار و طراحی آنها مؤثر باشند. درب کابینت‌ها به سه شکل ریلی، لولایی و کشویی قابل اجرا هستند.

درب‌های ریلی معمولاً برای فضاهای دنجی که محیط کافی برای باز و بسته شدن درب کابینت ندارند بسیار مناسب است. همچنین درب‌های ریلی این امکان را فراهم می‌کند تا از تمام فضای موجود درون کابینت استفاده مفید شود.

جنس کابینت آشپزخانه

جنس کابینت های آشپزخانه در daarsun.com

درب‌های لولایی یا معمولی بیشتر رایج هستند و برای باز و بسته شدن به فضای بیشتری نیاز دارند.

و اما در نهایت درب‌های کشویی که برای کشوهای ساخته شده مورد استفاده قرار می‌گیرند انعطاف پذیرترین قسمت کابینت آشپزخانه را تشکیل می‌دهند. وجود کشوها در طراحی و ساختار کابینت آشپزخانه برای افراد مسن و افرادی که ناتوانی‌های جسمی دارند و نمی‌توانند به راحتی بایستند یا خم شوند گزینه‌های بسیار مناسبی هستند که فقط با کشیدن آنها، وسایل و موارد مورد نیاز در دسترس آنها قرار خواهد گرفت. همچنین از دیگر مزیت این کشوها سازگاری با انواع طراحی‌های مدرن تا سنتی در آشپزخانه‌ها است.

ساختار کابینت آشپزخانه

ساختار کابینت آشپزخانه در daarsun.com

.

مزایاهای کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه شما جدا از زیبایی و طراحی داخلی آشپزخانه شما می‌تواند کاربردها و مزایای بسیاری را نیز داشته باشد. از جمله مزایای داشتن کابینت در آشپزخانه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کابینت آشپزخانه در مرحله اول سبب می‌شود که آشپزخانه شما شیک‌تر به نظر برسد. آنها سبک و چشم نواز خانه شما را نیز تغییر خواهند داد.
 • کابینت آشپزخانه فضای محیط شما را افزایش می‌دهند. با وجود کابینت‌ها شما مجاز به داشتن هر نوع وسیله‌ای در آشپزخانه خود هستید. با افزایش فضا میزان وسایل بیشتر را می‌توانید درون کابینت‌ها جای دهید.
 • با قرار دادن وسایل درون کابینت آشپزخانه وسایل مرتب و هر کدام در جای مشخصی قرار خواهند گرفت. با دسترسی آسان به آنها نیز در زمان شما صرفه جویی خواهد شد و هر موقع به هر مواد یا وسیله‌ای در آشپزخانه خود نیاز داشته باشید در کم‌ترین زمان ممکن خواهید یافت.
مزایای کابینت آشپزخانه

مزایای کابینت آشپزخانه در daarsun.com

تفاوت کابینت آشپزخانه سفارشی با آماده

زمانی که به صورت سفارشی اقدام به خرید یا نوسازی کابینت آشپزخانه خود می‌کنید مزایای بسیاری را نیز به همراه خواهد داشت. کابینت‌های آماده بر اساس سلیقه و نظر صاحب کاران و نصابان از قبل ساخته شده‌اند. در این نوع خرید کابینت شما نظر دهی در رنگ، اندازه، طرح و سایز آنها و مهم‌تر از همه جنس آنها نیز نخواهید داشت، زیرا از قبل آماده شده‌اند. همچنین این کابینت‌ها کم‌ترین سازگاری را با محیط آشپزخانه شما دارند زیرا طبق ساختار و اندازه آشپزخانه شما ساخته نشده‌اند.

در مقابل کابینت‌های سفارشی توسط شرکت‌های طراحی و ساخت کابینت با ارزیابی دقیق محل و آشپزخانه شما مناسب‌ترین کابینت را مطابق الگوی آشپزخانه شما خواهند ساخت به این گونه که از تمامی فضاها به طور مناسبی استفاده خواهد شد و بیشترین کارایی را به شما خواهند داد. کابینت‌های سفارشی طبق سلیقه شما به طرح، رنگ، جنس و اندازه دلخواه ساخته خواهند شد.

کابینت آشپزخانه آماده

کابینت آشپزخانه آماده

.

قیمت کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت‌های آشپزخانه بر اساس معیارهای مختلفی مشخص خواهد شد و همانطور که در بالا توضیح داده شد انواع مختلفی از کابینت‌ها بر اساس کارایی و نوع آنها وجود دارند که تمام ویژگی‌های ساختاری و فنی آنها می‌تواند در تعین قیمت مؤثر باشند. از جمله عوامل تأثیر گذار در قیمت کابینت آشپزخانه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جنس متریال مورد استفاده
 • اندازه و مساحت مواد به کار رفته
 • برند و کیفت مواد مورد استادفه
 • طراحی مورد نظر
 • تعداد طبقات و قفسه‌های آن
 • نوع درب کابینت‌ها
 • دستگیره‌های مورد استفاده برای کابینت‌ها
 • هزینه نصب و اجرا
قیمت اجرای کابینت آشپزخانه

قیمت اجرای کابینت آشپزخانه در daarsun.com

.

جمع بندی

ساخت کابینت آشپزخانه می‌تواند جزو عاقلانه‌ترین دستسازهای بشر باشد که به داد آشپزخانه‌ها رسیده است. تصور یک لحظه آشپزخانه بدون کابینت نیز قابل تحمل نخواهد بود. کابینت‌ها میتوانند به انبار مواد غذیی، برای قرار دادن وسایل و تجهیزات آشپزخانه و …. تبدیل شوند. تا زمانی که به درستی از این جعبه‌های با ارزش درون آشپزخانه خود نگهداری کنید، دوام و طول عمر بسیار طولانی نیز خواهند داشت.

برای تمیز کردن سطوح کابینت‌ها از مواد مخصوص و پاک کننده نوع آن استفاده نمایید و تا جای که امکان دارد آنها را از رطوبت دور نگهدارید. تنوع بالای کابینت‌ها سبب شده تا شما بتوانید با هر میزان بودجه‌ای آشپزخانه خود را مجهز کنید و بنابر آن تعداد و نوع آن را انتخاب نمایید.

کابینت در آشپزخانه

.

خرید کابینت آشپزخانه

اگر به دنبال تیمی مجرب و با تجربه هستید و می‌خواهید کابینت‌هایی با کیفیت را خریداری نمایید جای درستی آمده‌اید. گزینه مناسب شما شرکت طراحی دارسان خواهد بود. دارسان با برخورداری از تیمی خلاق و پر انرژی با استفاده از با کیفیت‌ترین متریال و تجهیزاتی به روز، انواع کابینت‌های زمینی، دیواری و … را برای آشپزخانه شما طراحی و اجرا خواهند کرد.

خرید کابینت آشپزخانه

خرید کابینت آشپزخانه در daarsun.com

با مراجعه به درگاه اینترنتی دارسان می‌توانید با مشاهده نمونه کارهای آنان کیفیت را مقایسه کنید. تیم حرفه‌ای دارسان با بیش از یک دهه سابقه در طراحی داخلی و دکوراسیون با مجموعه‌ای منظم و داشتن برنامه ریزی تمامی خدمات خود را در کم‌ترین زمان ممکن به اتمام خواهند رساند. اگر می خواهید کابینت آشپزخانه خود را در سنندج درست کنید می توانید از خدمات دارسان استفاده کنید.

همچنین میتوانید از سایر خدمات حرفه ای دارسان برای بخش های مختلف منزل یا دفترکار خود از قبیل کفپوش، پارکت، کاغذ دیواری و روف گاردن در سنندج، کناف؛ پوستر، کمد دیواری،و ترموود و… استفاده کنید

  خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما