5 تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی، کدام یک بهتر است؟

کمد درب ریلی و درب لولایی

کمد درب ریلی و درب لولایی


بررسی تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی

استفاده از کمدها برای مرتب کردن فضای خانه و اتاق‌ها یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که یک فرد می‌تواند برای نظافت خانه انجام دهد. وجود کمد در هر خانه‌ای به قدری حائز اهمیت است که کمدها در مدل‌ها و انواع متفاوتی طراحی و به بازار عرضه می‌شوند. یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی که بسیار پرطرفدار است، کمدهایی است که دارای درب ریلی یا درب لولایی هستند‌.

کمد درب ریلی و درب لولایی

کمد درب ریلی و درب لولایی

پادکست : خلاصه ای مقاله کمد درب ریلی و کمد درب لولایی

 

 

 

در مقایسه با ویژگی دیگر انواع کمدها چنین درب‌هایی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته‌ است. در این مقاله قصد داریم در مورد تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی به همراه معایب و مزایای استفاده از هر کدام صحبت کنیم.

بررسی تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی

کمد درب ریلی و درب لولایی

همچنین زیبایی ظاهری که هر کدام از انواع کمد دیواری‌ها به خانه می‌بخشند را مورد بررسی قرار می‌دهیم و در مورد هزینه ساخت هر نوع کمد صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید

بررسی تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی

کمد درب ریلی و درب لولایی

 

کمد درب لولایی چگونه است؟

احتمالاً با ساختار کمدهایی با درب لولایی آشنایی داشته باشید. در این نوع از کمدها  دو الی سه لولا وجود دارند که درب کمد به وسیله آن‌ها به بدنه کمد و چهارچوب متصل می‌گردد. بر اساس استانداردی که برای ساختن کمدهای لولایی در نظر گرفته شده است درب این کمدها نباید از ۶۰ سانتی‌متر بیشتر شود، در صورتی که اندازه درب کمد بیشتر گردد، می‌بایست از لولاهای بیشتری با کیفیت بالاتر استفاده کرد، زیرا ابعاد بزرگ باعث می‌شود تا درب کمد سنگین‌تر از حالت معمولی شود و نیاز است که از لولاهای بیشتری برای نصب محکم استفاده کرد.

کمد درب لولایی چگونه است؟

در نظر داشته باشید درب کمد لولایی همواره با حالت ۹۰ درجه رو به بیرون باز خواهد شد. این نوع از باز شدن گاهی اوقات برای فرد مشکل ایجاد می‌‌کند یعنی نمی‌توان با خیال راحت از فضای اتاق استفاده کرد و همواره می‌بایست مکانی را برای باز و بسته کردن درب کمد در نظر گرفت.

کمد درب لولایی چگونه است؟

شرح ساختار کمد با درب ریلی

همانطور که از نام این کمدها مشخص است درب آن‌ها به آرامی روی یک ریل فلزی در حال حرکت می‌باشد؛ غلطک‌هایی که در زیر درب کمد تعبیه می‌شوند باعث می گردند تا این حرکت هرچه آرام‌تر صورت بگیرد. یکی از اجزای مهم درب‌های ریلی وجود داشتن مکانیزمی با نام مستعار ترمز در انتهای ریل است. وجود این ترمزها سبب می‌گردد تا درب کمد بسته بماند. همین امر سبب شده است که استفاده از چنین کمدهایی میان مردم بسیار رایج باشد.

کمد درب ریلی و درب لولایی

کمد درب ریلی و درب لولایی

مقاله پیشنهادی :آشنایی با مزایای اکولوژیکی بام سبز

مقاله پیشنهادی :چه رنگی برای رنگ کابینت آشپزخانه مناسب است؟

مقاله پیشنهادی:قیمت روف گاردن در سنندج و ایران چقدر است؟

مقاله پیشنهادی :قیمت کناف ایران برای سال 1400

 

 

تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی در چه چیزی است؟

امروزه برای ساخت انواع کمدها از فرآورده‌های چوبی استفاده می‌شود. جنس و رنگ هر نوع چوب به کار رفته در ساخت کمد متناسب با سلیقه شخصی و میزان بودجه مشتری متفاوت می‌باشد. علاوه بر جنس چوب و روکش آن، موارد دیگری در قیمت گذاری و تفاوت کمدها با یکدیگر وجود دارد که خریدار می‌بایست آن‌ها را مد نظر قرار دهد تا یک خرید به صرفه داشته باشد. از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که کمد‌ها با یک دیگر دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • زیبایی ظاهر کمد
 • مقاومت ساختار کمد
 • جنس مواد سازنده
 • دسترسی به وسایل داخل کمد
 • هزینه ساخت
 • هزینه تعمیر و نگهداری
 • نحوه نصب
 • زیبایی ظاهر کمد

 

 

زیبایی ظاهر کمد

زیبایی که درب‌های ریلی به ظاهر خانه می‌بخشند بسیار بیشتر از کمدهایی با درب لولایی است. با توجه به اینکه درب‌های لولایی از مدل کلاسیک هستند، استفاده از آن‌ها در ساختمان‌های امروزی چندان طرفدار ندارد. به همین دلیل کمد دیواری‌هایی که از درب‌های ریلی استفاده می شوند مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

به‌ علاوه کمدهای لولایی دارای طرح قدیمی‌تری در مقایسه با کمدهای ریلی هستند. چرا که در طرح‌های آن الگوهای سنتی مد نظر قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه در بازار خرید و فروش کمد، هر دو نوع از این مدل‌ها طرفداران مخصوص به خود را دارد همچنان تولید هر دو مدل رونق دارد و به قوت اولیه خود باقی است.

مقاومت و ساختار کمد

در ادامه مقایسه تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی می‌توان به ساختار کمد اشاره کرد. توجه داشته باشید که ساختار کمدها باید به گونه‌ای باشد که از عمق مناسبی برخوردار باشند. یعنی کمد فضای بیشتری داشته باشد تا بتواند وسایل بیشتری را در خود جای دهد. کمدهایی که درب‌های ریلی دارند دارای فضای کم‌تری در مقایسه با درب‌های لولایی هستند. زیرا درب‌های متصل به کمد حدود چند سانتی‌متر از فضا را اشغال می‌کند که همین امر یکی از عیوب درب‌ ریلی به شمار می‌رود.

تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی در چه چیزی است؟

 

برای برطرف کردن این مشکل طراحی‌های جدید درب ریلی به صورتی انجام شده است که ریل‌ها در بیرون از بدنه قرار بگیرند تا فضای کم‌تری را به خود اختصاص دهند. به همین علت در هنگام خرید کمدها و نصب آن، فضای اتاق خود را در نظر بگیرید. اگر فضای اتاق شما متراژ بالایی دارد نیازی نیست برای چندین سانتی‌متر به خرید کمد با درب لولایی روی بیاورید. اما اگر متراژ اتاقتان پایین است سعی کنید درب کمد را با استفاده از ریل‌ها به بدنه متصل کنید که جای بیشتری برای جمع آوری وسایل خود داشته باشید.

تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی در چه چیزی است؟

 جنس مواد سازنده

جنس مواد سازنده بدنه کمد و همچنین مواد سازنده لولا و ریل‌ها بسیار مهم است. چرا که اگر جنس بدنه کمد به گونه‌ای باشد که نتواند لولاها را روی بدنه خود نگه‌دارد پس از مدتی استفاده از آن‌، درب‌ با مشکل در حرکت روبرو خواهد شد. همچنین اگر جنس ریل‌ها کیفیت مناسبی را دارا نباشند در هنگام نصب به صورت موازی قرار نمی‌گیرند و کل کمد را در معرض آسیب متلاشی شدن قرار می دهند. به همین دلیل باید کمد از مکان‌هایی خریداری شود که از کیفیت اجناس به کار رفته در آن مطمئن باشید.

متأسفانه برخی از ریل‌هایی که استفاده از آن رواج دارد، در مدت زمان کوتاهی پس از استفاده، کارایی خود را از دست می دهند و درب از ریل خارج می‌شود و درب در هنگام باز و بسته شدن دچار مشکل می گردد. در کمدهای لولایی اگر لولا نتواند فشار وزن وارد شده را تحمل کند به صورت ناگهانی درب از جای کنده می‌شود که ممکن است خطرات جبران ناپذیری را به بار بیاورد. درنتیجه در هردوی این موارد باید از جنس باکیفیت استفاده گردد.

جنس مواد سازنده

کمد درب ریلی و درب لولایی

 دسترسی به وسایل داخل کمد

تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی در موارد بالا خلاصه نمی‌شود و مهم‌ترین بخش آن مربوط به دسترسی وسایل یه داخل کمد است. شخصی که می‌خواهد کمد تهیه کند می‌بایست بر اساس نیاز خود به کمد از یک مدل مناسب استفاده کند. کمدهایی که دارای درب لولایی هستند چون در هنگام باز شدن، در به صورت کامل کنار می‌رود دید وسیعی به داخل کمد را فراهم می‌کند که دسترسی صد درصدی را به اجزای داخل کمد به شخص می دهد.

اما  کمدهایی که دارای درب ریلی هستند چون فقط یک قسمت از آن کنار می‌رود دسترسی به تمام اشیاء داخل کمد برای فرد وجود ندارد. به همین علت اگر می‌خواهید به صورت کامل وسایل داخل کمد خود را بدون هیچ گونه محدودیتی ببینید بهتر است که کمدی با درب لولایی را خریداری نمایید. همچنین اگر می‌خواهید رختخواب‌های خود را در کمد نگهداری کنید استفاده از کمد با درب لولایی بهترین گزینه است.

هزینه ساخت

همانطور که اشاره شد وجود لولا در ساختار کمد و کابینت‌های منزل به اندازه قبل رواج ندارد. یعنی عموم جامعه تمایل دارند کمدهای دیواری خود را از نوع ریل‌دار درست کنند. به همین علت تقاضا برای خرید کمد دیواری‌های ریلی افزایش یافته است و همین امر موجب شده است تا آن‌ها دارای قیمت بالاتری در مقایسه با دیگر کمدها باشند. همچنین استفاده از ریل، قرقره، متریال جدید و تکنولوژی مدرن برای ساخت این کمدها در این افزایش قیمت بدون تاثیر نیست. توجه داشته باشید که هزینه ساخت هر نوع کمد متناسب با جزئیاتی است که خریدار در هنگام سفارش در نظر دارد. به همین علت نمی‌توان برای ساخت کمدهای ریلی و لولایی رقم مشخصی را اعلام کرد.

 دسترسی به وسایل داخل کمد

هزینه تعمیر و نگهداری

به صورت معمول کمدها زمانی که خریداری می‌شوند قرار است برای چندین سال متوالی مورد استفاده قرار گیرند. اگر به مرور زمان بخش‌های فلزی کمد دچار مشکل شوند باید راه حلی وجود داشته باشد که آن را تعمیر و یا تعویض کرد. در کمدهایی که در آن‌ها از لولا استفاده شده است می‌توان به وسیله یک پیچ گوشتی خودتان آن را تعویض کرد؛ اما اگر کمد شما دارای ریل باشد باید از یک تعمیرکار ماهر یا نجار کمک بگیرید. همچنین احتمال این که خرید مجدد ریل‌ها و نصب هزینه بالایی داشته باشد نیز وجود دارد.

هزینه تعمیر و نگهداری

نحوه نصب

برای نصب درب‌های ریلی نیاز است که دقت بالایی به خرج دهید؛ چرا که اگر به صورت تراز قرار نگیرند حرکت آرام و ترمزدار آن از بین می‌رود. اما درب‌های که دارای لولا هستند به راحتی نصب می‌شوند و بدون هیچ گونه تداخلی با اشیا و یا دیواره و چهارچوب کمد حرکت می‌کند.

مقاله پیشنهادی:راهنمای خرید کابینت آشپزخانه برای خانه های شیک

مقاله پیشنهادی :بررسی انواع کمد دیواری برای انتخاب بهتر در سال1401

مقاله پیشنهادی:اهمیت پارتیشن ‌بندی در دکوراسیون داخلی

مقاله پیشنهادی:معرفی ویژگی‌های بهترین کمد دیواری و تاثیر آن بر دکوراسیون داخلی

 

 

خرید کمد درب ریلی و درب لولایی، کدام بهتر است؟

با توجه به مسائلی که در بالا مورد بررسی قرار دادیم انتحاب یک کمد کاملاً مسئله شخصی است که باید بر اساس نیازهای خریدار انجام شود. یعنی شخص باید بتواند نیاز خود را متناسب با سلیقه شخصی و بودجه‌ایی که می‌خواهد صرف خرید کند، مورد بررسی قرار دهد تا بتواند یک مقایسه درست داشته باشد.

کمد درب ریلی و درب لولایی

کمد درب ریلی و درب لولایی

به عنوان مثال افرادی می‌خواهند درب کمد خود را قفل کنند بهتر است از کمدهای لولایی استفاده نمایند، زیرا قفل‌های متنوعی در بازار وجود دارد که به آسانی می‌توانید آن را تهیه نمایید. اما اگر نیازی به بستن و قفل کردن کمد ندارید می‌توانید از کمدهای ریلی استفاده کنید.

استفاده از کمدها برای مرتب کردن فضای خانه و اتاق‌ها یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که یک فرد می‌تواند برای نظافت خانه انجام دهد. وجود کمد در هر خانه‌ای به قدری حائز اهمیت است که کمدها در مدل‌ها و انواع متفاوتی طراحی و به بازار عرضه می‌شوند. یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی که بسیار پرطرفدار است، کمدهایی است که دارای درب ریلی یا درب لولایی هستند‌. در مقایسه با ویژگی دیگر انواع کمدها چنین درب‌هایی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته‌ است. در این مقاله قصد داریم در مورد تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی به همراه معایب و مزایای استفاده از هر کدام صحبت کنیم.

خرید کمد درب ریلی و درب لولایی، کدام بهتر است؟

همچنین زیبایی ظاهری که هر کدام از انواع کمد دیواری‌ها به خانه می‌بخشند را مورد بررسی قرار می‌دهیم و در مورد هزینه ساخت هر نوع کمد صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

کمد درب لولایی چگونه است؟

احتمالاً با ساختار کمدهایی با درب لولایی آشنایی داشته باشید. در این نوع از کمدها  دو الی سه لولا وجود دارند که درب کمد به وسیله آن‌ها به بدنه کمد و چهارچوب متصل می‌گردد. بر اساس استانداردی که برای ساختن کمدهای لولایی در نظر گرفته شده است درب این کمدها نباید از ۶۰ سانتی‌متر بیشتر شود، در صورتی که اندازه درب کمد بیشتر گردد، می‌بایست از لولاهای بیشتری با کیفیت بالاتر استفاده کرد، زیرا ابعاد بزرگ باعث می‌شود تا درب کمد سنگین‌تر از حالت معمولی شود و نیاز است که از لولاهای بیشتری برای نصب محکم استفاده کرد.

در نظر داشته باشید درب کمد لولایی همواره با حالت ۹۰ درجه رو به بیرون باز خواهد شد. این نوع از باز شدن گاهی اوقات برای فرد مشکل ایجاد می‌‌کند یعنی نمی‌توان با خیال راحت از فضای اتاق استفاده کرد و همواره می‌بایست مکانی را برای باز و بسته کردن درب کمد در نظر گرفت.

شرح ساختار کمد با درب ریلی

همانطور که از نام این کمدها مشخص است درب آن‌ها به آرامی روی یک ریل فلزی در حال حرکت می‌باشد؛ غلطک‌هایی که در زیر درب کمد تعبیه می‌شوند باعث می گردند تا این حرکت هرچه آرام‌تر صورت بگیرد. یکی از اجزای مهم درب‌های ریلی وجود داشتن مکانیزمی با نام مستعار ترمز در انتهای ریل است. وجود این ترمزها سبب می‌گردد تا درب کمد بسته بماند. همین امر سبب شده است که استفاده از چنین کمدهایی میان مردم بسیار رایج باشد.

تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی در چه چیزی است؟

امروزه برای ساخت انواع کمدها از فرآورده‌های چوبی استفاده می‌شود. جنس و رنگ هر نوع چوب به کار رفته در ساخت کمد متناسب با سلیقه شخصی و میزان بودجه مشتری متفاوت می‌باشد. علاوه بر جنس چوب و روکش آن، موارد دیگری در قیمت گذاری و تفاوت کمدها با یکدیگر وجود دارد که خریدار می‌بایست آن‌ها را مد نظر قرار دهد تا یک خرید به صرفه داشته باشد. از مهم‌ترین تفاوت‌هایی که کمد‌ها با یک دیگر دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • زیبایی ظاهر کمد
 • مقاومت ساختار کمد
 • جنس مواد سازنده
 • دسترسی به وسایل داخل کمد
 • هزینه ساخت
 • هزینه تعمیر و نگهداری
 • نحوه نصب
 • زیبایی ظاهر کمد

تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی در چه چیزی است؟

زیبایی ظاهرکمد

زیبایی که درب‌های ریلی به ظاهر خانه می‌بخشند بسیار بیشتر از کمدهایی با درب لولایی است. با توجه به اینکه درب‌های لولایی از مدل کلاسیک هستند، استفاده از آن‌ها در ساختمان‌های امروزی چندان طرفدار ندارد. به همین دلیل کمد دیواری‌هایی که از درب‌های ریلی استفاده می شوند مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

به‌ علاوه کمدهای لولایی دارای طرح قدیمی‌تری در مقایسه با کمدهای ریلی هستند. چرا که در طرح‌های آن الگوهای سنتی مد نظر قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه در بازار خرید و فروش کمد، هر دو نوع از این مدل‌ها طرفداران مخصوص به خود را دارد همچنان تولید هر دو مدل رونق دارد و به قوت اولیه خود باقی است.

مقاله پیشنهادی:معرفی ویژگی روف گاردن باکیفیت- اجرا توسط تیم دارسان + قیمت 1401

مقاله پیشنهادی:با مهترین قسمت های آشپزخانه تا چیدمان آن در 3 دقیقه

 

 

مقاومت و ساختار کمد

در ادامه مقایسه تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی می‌توان به ساختار کمد اشاره کرد. توجه داشته باشید که ساختار کمدها باید به گونه‌ای باشد که از عمق مناسبی برخوردار باشند. یعنی کمد فضای بیشتری داشته باشد تا بتواند وسایل بیشتری را در خود جای دهد. کمدهایی که درب‌های ریلی دارند دارای فضای کم‌تری در مقایسه با درب‌های لولایی هستند. زیرا درب‌های متصل به کمد حدود چند سانتی‌متر از فضا را اشغال می‌کند که همین امر یکی از عیوب درب‌ ریلی به شمار می‌رود.

برای برطرف کردن این مشکل طراحی‌های جدید درب ریلی به صورتی انجام شده است که ریل‌ها در بیرون از بدنه قرار بگیرند تا فضای کم‌تری را به خود اختصاص دهند. به همین علت در هنگام خرید کمدها و نصب آن، فضای اتاق خود را در نظر بگیرید. اگر فضای اتاق شما متراژ بالایی دارد نیازی نیست برای چندین سانتی‌متر به خرید کمد با درب لولایی روی بیاورید. اما اگر متراژ اتاقتان پایین است سعی کنید درب کمد را با استفاده از ریل‌ها به بدنه متصل کنید که جای بیشتری برای جمع آوری وسایل خود داشته باشید.

 جنس مواد سازنده

جنس مواد سازنده بدنه کمد و همچنین مواد سازنده لولا و ریل‌ها بسیار مهم است. چرا که اگر جنس بدنه کمد به گونه‌ای باشد که نتواند لولاها را روی بدنه خود نگه‌دارد پس از مدتی استفاده از آن‌، درب‌ با مشکل در حرکت روبرو خواهد شد. همچنین اگر جنس ریل‌ها کیفیت مناسبی را دارا نباشند در هنگام نصب به صورت موازی قرار نمی‌گیرند و کل کمد را در معرض آسیب متلاشی شدن قرار می دهند. به همین دلیل باید کمد از مکان‌هایی خریداری شود که از کیفیت اجناس به کار رفته در آن مطمئن باشید.

متأسفانه برخی از ریل‌هایی که استفاده از آن رواج دارد، در مدت زمان کوتاهی پس از استفاده، کارایی خود را از دست می دهند و درب از ریل خارج می‌شود و درب در هنگام باز و بسته شدن دچار مشکل می گردد. در کمدهای لولایی اگر لولا نتواند فشار وزن وارد شده را تحمل کند به صورت ناگهانی درب از جای کنده می‌شود که ممکن است خطرات جبران ناپذیری را به بار بیاورد. درنتیجه در هردوی این موارد باید از جنس باکیفیت استفاده گردد.

 دسترسی به وسایل داخل کمد

تفاوت بین کمد درب ریلی و درب لولایی در موارد بالا خلاصه نمی‌شود و مهم‌ترین بخش آن مربوط به دسترسی وسایل یه داخل کمد است. شخصی که می‌خواهد کمد تهیه کند می‌بایست بر اساس نیاز خود به کمد از یک مدل مناسب استفاده کند. کمدهایی که دارای درب لولایی هستند چون در هنگام باز شدن، در به صورت کامل کنار می‌رود دید وسیعی به داخل کمد را فراهم می‌کند که دسترسی صد درصدی را به اجزای داخل کمد به شخص می دهد.

 دسترسی به وسایل داخل کمد

اما  کمدهایی که دارای درب ریلی هستند چون فقط یک قسمت از آن کنار می‌رود دسترسی به تمام اشیاء داخل کمد برای فرد وجود ندارد. به همین علت اگر می‌خواهید به صورت کامل وسایل داخل کمد خود را بدون هیچ گونه محدودیتی ببینید بهتر است که کمدی با درب لولایی را خریداری نمایید. همچنین اگر می‌خواهید رختخواب‌های خود را در کمد نگهداری کنید استفاده از کمد با درب لولایی بهترین گزینه است.

هزینه ساخت

همانطور که اشاره شد وجود لولا در ساختار کمد و کابینت‌های منزل به اندازه قبل رواج ندارد. یعنی عموم جامعه تمایل دارند کمدهای دیواری خود را از نوع ریل‌دار درست کنند. به همین علت تقاضا برای خرید کمد دیواری‌های ریلی افزایش یافته است و همین امر موجب شده است تا آن‌ها دارای قیمت بالاتری در مقایسه با دیگر کمدها باشند. همچنین استفاده از ریل، قرقره، متریال جدید و تکنولوژی مدرن برای ساخت این کمدها در این افزایش قیمت بدون تاثیر نیست. توجه داشته باشید که هزینه ساخت هر نوع کمد متناسب با جزئیاتی است که خریدار در هنگام سفارش در نظر دارد. به همین علت نمی‌توان برای ساخت کمدهای ریلی و لولایی رقم مشخصی را اعلام کرد.

هزینه تعمیر و نگهداری

به صورت معمول کمدها زمانی که خریداری می‌شوند قرار است برای چندین سال متوالی مورد استفاده قرار گیرند. اگر به مرور زمان بخش‌های فلزی کمد دچار مشکل شوند باید راه حلی وجود داشته باشد که آن را تعمیر و یا تعویض کرد. در کمدهایی که در آن‌ها از لولا استفاده شده است می‌توان به وسیله یک پیچ گوشتی خودتان آن را تعویض کرد؛ اما اگر کمد شما دارای ریل باشد باید از یک تعمیرکار ماهر یا نجار کمک بگیرید. همچنین احتمال این که خرید مجدد ریل‌ها و نصب هزینه بالایی داشته باشد نیز وجود دارد.

نحوه نصب

برای نصب درب‌های ریلی نیاز است که دقت بالایی به خرج دهید؛ چرا که اگر به صورت تراز قرار نگیرند حرکت آرام و ترمزدار آن از بین می‌رود. اما درب‌های که دارای لولا هستند به راحتی نصب می‌شوند و بدون هیچ گونه تداخلی با اشیا و یا دیواره و چهارچوب کمد حرکت می‌کند.

خرید کمد درب ریلی و درب لولایی، شما کدام را ترجیح میدهید؟

با توجه به مسائلی که در بالا مورد بررسی قرار دادیم انتحاب یک کمد کاملاً مسئله شخصی است که باید بر اساس نیازهای خریدار انجام شود. یعنی شخص باید بتواند نیاز خود را متناسب با سلیقه شخصی و بودجه‌ایی که می‌خواهد صرف خرید کند، مورد بررسی قرار دهد تا بتواند یک مقایسه درست داشته باشد.

به عنوان مثال افرادی می‌خواهند درب کمد خود را قفل کنند بهتر است از کمدهای لولایی استفاده نمایند، زیرا قفل‌های متنوعی در بازار وجود دارد که به آسانی می‌توانید آن را تهیه نمایید. اما اگر نیازی به بستن و قفل کردن کمد ندارید می‌توانید از کمدهای ریلی استفاده کنید.

در صورت نیاز به ساخت کمد دیواری در سنندج مجموعه حرفه ایی دارسان آمادگی طراحی و اجرای انواع کمد ریلی و لولایی را دارند.

سایر خدمات دارسان:

اجرای پوستر

اجرای ترموود

اجرای کاغذ دیواری

اجرای پارکت

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما